![]() |
Termékek
Kategória szerint
teljes diszkréció, jelöletlen csomagolás
15 000 Ft felett ingyenes szállítás
100% elégedettség garancia
30 napos pénzvisszafizetési garancia
ajándék csajozási ebook
A teafa, vagy másnéven Melaleuca, jól ismert az erőteljes fertőtlenítő tulajdonságáról és sebgyógyító képességéről. A teafaolaj a főként Ausztráliában őshonos Melaleuca alternifolia növényből származik, és több mint 100 éve Ausztrália szerte használják. Több mint hét évtizede számos orvosi tanulmányban dokumentálták, hogy sokféle baktérium, vírus és gombafajtát elpusztít.
Számtalan felhasználási módja van: házi tisztítószer készítése, levegőbe spriccelve penészesedés ellen, helyileg alkalmazva bőrproblémákra, vírusfertőzések kezelése. Egyre népszerűbb hatóanyaggá válik számos háztartási és kozmetikai termékben, beleértve az arc lemosókat, samponokat, masszázs olajakat, bőr és körömápoló krémeket és mosószereket. A teafa természetes fertőtlenítő és
gyulladáscsökkentő hatásának köszönhetően egy olyan nélkülözhetetlen olaj, amit mindenki gyógyszeres dobozának tartalmaznia kellene.
Míg feljegyzések vannak arról, hogy az őslakosok évezredek óta hogyan használják a teafát, szerencsére ma már a tudomány is felzárkozott és beszámol a teafaolaj jótékony hatásairól. A mai napig 327 tudományos tanulmány utal a teafaolaj antimikrobiális képességeire.
A teafa számtalan hagyományos felhasználására az alábbiakban talál néhányat:
És ez a lista még nem is tartalmazza a teafaolaj számos háztartási felhasználását, amivel helyettesíthetjük otthon a szekrényünkben a boltban vásárolt tisztítószereket:
Sok esetben a a funkcionális gyógyászat orvosai olyan illó olajakat írnak fel a hagyományos gyógyszerek helyett, mint például a teafaolaj vagy oregánó olaj, csak mert ezek is ugyanolyan hatékonyak és nincsenek kedvezőtlen mellékhatásaik. A „Journal of Phytomedicine”-ben megjelent egy cikk, amelyben a számtalan illó olaj közötti reakciót vizsgálták és azt találták, hogy egyiknek sem (beleértve a teafaolajat is) volt kedvezőtlen mellékhatása más különböző antibiotikum szedése mellett. Valójában arra jöttek rá, hogy néhány illóolajnak még pozitív szinergikus hatása is van, ami azt jelenti, hogy segíthet az antibiotikum rezisztencia kialakulásának megelőzésében.
Készen áll arra, hogy teafaolajat használjon az egészsége megújítására? Az alábbiakban olvashatja a teafaolaj 10 legfontosabb felhasználását a természetes és otthoni gyógymódokban.
Manapság a teafaolaj egyik legáltalánosabb felhasználása a bőrápolásnál van, mivel az egyik leghatékonyabb otthoni gyógymód a pattanások kezelésére. Egy tanulmány során fedezték fel, hogy a teafaolaj pont annyira hatékony, mint a benzoil-peroxid, csak éppen azon negatív hatások nélkül, amit már nagyon sokan megtapasztalhattak, mint például a kipirosodott, száraz és hámló bőr.
Otthon is elkészíthetjük teafaolajból a pattanásos bőrre az arclemosónkat úgy, hogy 5 csepp tiszta teafaolajat elkeverünk 2 teáskanál mézzel. Egyszerűen csak felkenjük az arcra, hagyjuk hatni 1 percig, majd leöblítjük.
A teafaolaj rendkívül hatásosnak bizonyul a haj és a fejbőr egészségére. Mint a kókuszolaj esetében, úgy a teafaolajnak is megvan az a képessége, hogy megnyugtatja a száraz, hámló bőrréteget, eltávolítja a korpát és használható tetű elleni kezelésre is. Házilag is készíthető teafaolaj sampon, több csepp teafaolajat elkeverünk aloe vera géllel, kókusztejjel és valamilyen másik fajta illóolajjal, például levendulaolajjal.
Egy másik fantasztikus módja a teafaolaj használatnak a háztartási tisztítószer. A teafaolaj anti-mikrobiális tulajdonságokkal rendelkezik, és képes elpusztítani a baktériumokat az otthonodban. Házilag teafaolaj tisztítószert úgy készíthetünk, hogy vízet, ecetet és citrom illóolajat keverünk össze. Ezt használhatjuk pultok, konyhai eszközök, tusoló, wc és mosogatók tisztítására.
A teafaolaj segít enyhíteni bármilyen típusú bőrgyulladást, ebből kifolyólag természetes gyógymódként használják az ekcéma és pikkelysömör tüneteinek kezelésére. Egyszerűen csak keverjen össze 1 teáskanál kókuszolajat, 5 csepp teafaolajat és 5 csepp levendulaolajat és már kész is a házilag gyártott teafaolaj ekcéma testápoló vagy szappan. Amennyiben ekcémája vagy pikkelysömöre van, meg kellene fontolnia a GAPS étrend szerinti étkezést és még ezt kiegészíteni D3 vitaminnal.
Mivel elpusztítja a parazitákat és megszünteti a gombás fertőzéseket, a teafaolaj nagyszerű választás lábujjkörömgombásodásra, lábgombásodásra és sömörre. A teafaolajat kenje higítatlanul az érintett felületre, használjon tiszta pamuttörlőt ehhez. Makacs gombásodás esetén keverjen még bele gombásodás ellen oregánó olajat is. A teafaolajról bebizonyosodott, hogy hatásos lehet szemölcs kezelésre és eltávolításra, ehhez egyszerűen csak tegyen teafaolajat közvetlenül az érintett felületre 30 napon keresztül naponta egyszer-kétszer.
Sok ember számára jelent gyakori problémát az otthonukban előforduló penészesedés, gyakorta úgy, hogy nem is tudnak róla. Fontolja meg, hogy vesz egy szórófejes permetezőt, és teafaolajat permetez a lakásában a levegőbe, hogy elpusztítsa a penészt és más káros baktériumokat. Teafaolajat fújhat a fürdőszobában a zuhanyfüggönyre, mosógépbe, mosogatógépbe vagy a wc-be is, hogy megölje a penészt.
Egy másik jó ok a teafaolaj használatára a testszag semlegesítése. A teafaolajnak antimikrobiális hatása van, ami megöli a bőrön található baktériumokat, amik testszagot okoznak. Házilag is készíthet teafaolaj dezodort, úgy hogy a teafaolajat összekeveri kókuszolajjal és szódabikarbónával (Láthatjuk, hogy a kókuszolaj és a szódabikarbóna is milyen sokmindenre felhasználható). Ha a gyereke esetleg sportol vagy Ön fut, teafaolajat és citrom illóolajat tehet a cipőjébe és a sportfelszerelésébe, hogy távol tartsa a kellemetlen szagokat.
A teafaolaj levendula illóolajjal összekeverve tökéletes összetevője egy házilag készített sebkenőcsnek. Először is tisztítsa ki a vágást vízzel és ha szükséges hidrogénperoxiddal, aztán tegyen rá teafaolajat és fedjük le kötéssel, hogy segítsen legyőzni a fertőzéseket. A „Journal of Investigative Dermatology”-ban megjelent egy tanulmány, amiben bizonyították, hogy a teafaolaj segít megfékezni az MRSA és Staph (staphylococcus) fertőzéseket.
A teafaolaj a káros baktérium ölő hatása és bőrnyugtató tulajdonsága miatt tökéletes hozzávalója egy házi készítésű fogkrémnek vagy szájvíznek. Kimutatták, hogy csökkenti a fogínyvérzést és a fogszuvasodást. A tökéletes házilag készített fogkrémhez egyszerűen csak keverjen el teafaolajat kókuszolajjal és szódabikarbónával.
A teafaolajról és a tömjénolajról is bizonyították, hogy rákellenes hatásuk van. A természetellenes bőrelváltozásokra keverjen el tömjénolajat, málnamag olajat és teafaolajat, majd kenje rá az érintett felületre naponta 3-szor.
Az olaj nagy ellensége a herpesz- és egyéb vírusoknak, ezért annak megléte esetén használata ajánlott. A teafa olaja a gombákat és a baktériumokat is megölik, de a mikroorganizmusok pusztítása és az immunrendszer támogatása mellett a bőrhöz és a szövetekhez gyengéd marad. Ha a herpesz vírus jeleit érzi, akkor keverjen otthon saját elegyet, olívaolaj és teafaolaj használatával, majd ecsetelje naponta többször a problémás területet.
Történelmét tekintve a teafa növény illóolaját (Melaleuca alternifolia) leginkább fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő hatása miatt kezdték használni. A teafa (Melaleuca) nemzetség a Myrtaceae családba tartozik, nagyjából 230 növényfajtát foglalnak magukba, melynek szinte mindegyike Ausztráliában őshonos. A Nyugat-Ausztráliai Egyetem, Orvosbiológiai és Kémiai Tanszék által 2006-ban kiadott jelentése azt állította, hogy a teafa elsődleges hatóanyagai felelősek a káros baktériumok, úgy mint terpén szénhidrogének, monoterpének és szeszkviterpének csökkentéséért.
Miután több mint 800 teafa mintát vizsgáltak meg gázkromatógráfiával, a kutatók több mint 100 kémiai összetevőre és különböző koncentráció tartományokra figyeltek fel. Ezek illékony, aromás szénhidrogének, melyek képesek a levegőbe, a bőr pórusaiba és a nyálkahártyába is bejutni.
A „British Medical Journal”-ban megjelent egy tanulmány, ami arra mutatott rá, hogy a teafa illóolaj „erős fertőtlenítőszer, nem mérgező, kíméletes” a bőrhöz. Meglepő módon 1923-ban Dr. A.R.Penfold arra jött rá, hogy a teafaolaj 12-szer hatékonyabb volt a fertőzések gyógyításában, mint a hagyományos fertőtlenítő (karbolsav) abban az időben. Ezért aztán a 1930-as és 1940-es években a teafaolaj széleskörben ismert fertőtlenítőként terjedt el a 2. Világháború ausztrál katonái között, akiknek teafaolajat is raktak az elsősegélycsomagjaikba.
Napjainkban az egyik leghihetetlenebb tanulmány, ami a teafaolajhoz kapcsolódik, az a teafaolaj bőrrák elleni hatását vizsgálja. A „Journal of Dermatological Sciences” (Bőrgyógyászati Tudományok Folyóirata) –ben megjelent tanulmányban a teafaolajról azt állítják, hogy gyors hatással van a rákos tumorok csökkentésére és növeli az immunitást.
A teafaolaj az alábbi módon használható:
Keressen mindig 100%-osan tiszta illóolajat és ellenőrizze a helyes fajnevet, ami az üveg oldalán van feltüntetve (Melaleuca alternifolia). Ideális esetben terápiás minőségű olajat keressen, ami biztosít arról, hogy a terméket letesztelték és megfelel az összes feltételnek, ráadásul még méreg-, adalék- és oldószermentes is. A kereskedelemben forgalomban lévő teafaolajok összetételét a „Melaleuca Olaj –Terpinén-4- ol” nemzetközi előírásai szabályozzák, ami minimum és maximum szabványokat állít fel a teafaolaj 14 összetevőjére. Rendszerint az M. alternifolia 6 gyakori fajtáját vagy altípusát árulják boltokban, mint teafa illóolaj, de bio aktivitásukat vagy hatékonyságukat tekintve nincsenek olyan jellegzetes különbségek közöttük, így mindegyik jó választásnak bizonyul.
A fény, a hőség, a levegővel való érintkezés és a nedvesség mind hatással vannak az illóolaj állagára, ezért érdemes sötét, hűvös, száraz körülmények között tárolni, legjobb, ha üvegben tartjuk. Házilag készített citromos teafaolaj tisztítószer A legtöbb boltban kapható tisztítószer szintetikus illatanyagokból és káros vegyszerekből készül. A házilag készített citromos teafaolaj tisztítószer éppen olyan hatékony, köszönhetően a teafa antimikrobiális tulajdonságainak. Csupán 4 összetevőből áll, könnyű és gyors is elkészíteni, ráadásul természetes friss aromát hagy maga után.
Elkészítési idő: 2 perc
Elkészítés:
Megjegyzés: a citrusos illóolajak nagyon koncentráltak, tele igazi savas tulajdonságokkal. Ezért javasoljuk üvegfalú edényben tárolja, hogy semmi esetre se lépjen reakcióba a műanyaggal.
Általában a teafaolajról azt tartják, hogy biztonságos, a legtöbb esetben nincsenek mellékhatásai. Azonban ha érzékeny bőrű, előfordulhat, hogy valamiféle ellenreakciót tapasztal. A teafaolajat tartsa távol a szemétől, kontaklencséjétől, az orr belső falától és az érzékeny bőrfelületektől. Ennek az illóolajnak éles kámforillatta van, mentolos hűsítő érzettel párosulva, amitől ha sokat használunk belőle, úgy érezhetjük, mintha megégettük volna a bőrünket.
5-10%-os koncentrátumban használva nem okoz allergiát vagy őrkiütést, de erősebb koncentrátum esetén már okozhat bőrproblémákat. 1999-ben egy észak-amerikai bőrgyógyászati csoport szűrő paneljébe került a teafaolaj is, és a teszt eredmények azt mutatták, hogy a betegek csupán 1.4 % reagált pozitívan a teafaolajra tett próbatesztre. Mindig ajánlatos próbatesztet (foltszerűen elvégzett tesztet) végezni a láb vagy kéz egy kisebb bőrfelületén, mielőtt nagy mennyiségben vagy az arcon, mellkason, nyakon kezdjük el használni, hogy megbizonyosodjunk arról, nem vált ki valamiféle allergiás reakciót.
A teafaolaj természetes fertőtlenítőként működik, számos egészségügyei előnnyel bír. Ennél fogva olcsónak mondható a növényből nyert termékek köre, a teafaolaj szappan ára olyan 6 - 700 Forint, a natúr teafaolaj cseppé 1500 Forint, míg a teafaolaj samponé 1800 Forint körül mozog. A boltokban vásárolható továbbá teafaolajos óvszer, ami 3 darabos kiszerelésben már 800 Forinttól kapható. A teafaolaj kapszula formájában is kapható, bár igen drágák, a Fitotree kapszula ára például 4-5 ezer Forint között mozog.
A fenti termékek megvásárolhatók gyógyszertárakban vagy a nagyobb gyógynövény boltokban.
Az oldalon található tartalom forrás megjelöléssel szabadon felhasználható és másolható!
0 / 5
4:00
Hagyjon egy hozzászólást