Masszázsolaj
(265 termék)A masszázsolaj nagyszerű módja a fiatalításnak. A masszázsnak már ötezer éves hagyománya van az ajurvédikus indiai gyógyításban, amelyre Homéres, Szókratész és Platón is hivatkozott írásaiban. Meleg masszázsolajok hozzáadása a masszázshoz pihenhet és megnyugtathat, miközben megújítja a testet és az elmét. Nem csak javítja a relaxációt, hanem elősegíti a gyógyulást is. A sima csúszó mozgások, amelyek a masszázsolajjalat a bőrbe juttatják, táplálják azt, segítenek feloldni a méreganyagokat és a stresszt, ami javítja az általános egészséget.
A masszázs olajoknak több célja van, egyrészt a síkosítás, hogy a masszírozó kéz súrlódás nélkül tudjon siklani a bőrfelületen és kellemesebb tapintást biztosítson. Másrészt, hogy a benne lévő illataromák kellemesebbé és meghittebbé tegyék a masszázst.
A masszázsolaj előnyei
- Lazítja az izmokat
- Segít fenntartani a rugalmas szöveteket és ízületeket
- Enyhíti a test fáradtságát, fájdalmát
- Nyugtatja az idegeket
- Javítja a keringést
- Javítsa a bőr színét, fényességet ad neki
- Növelje a mentális és az éberséget
- Elősegíti a mélyebb és jobb alvást
- Táplálja az egész testet, elősegíti a hosszú élettartamot
A masszázs olaj maximális előnyeinek elérése érdekében a legjobb a vegyi anyagok elkerülése és a hidegen préselt, organikus növényi olajok vagy gyógynövényes masszázsolajok, aromaterápiás illóolajok használata. Az alábbiakban bemutatjuk a legjobb masszázsolajokat és azok előnyeit.
A masszázsolajok fajtái
Alapvetően, az alapanyagukat tekintve megkülönböztetünk két típusú masszázsolajat:
Paraffin alapú masszázsolajak
A paraffin olaj a kőolaj finomítás melléktermékeként létrejövő, abszolút biztonságos anyag, mely nagyon sikamlós és kiváló kenőanyag.
A paraffinolaj főbb tulajdonságai:
- Nem szívódik fel
- Oldja a bőrbe lerakodott szenyeződéseket
- Nem romlik meg, nem jár le a szavatossága
- Könnyen letörölhető és lemosható
- Nagyon száraz, repedezett bőrre ajánlják leginkább a használatát
Növényi alapú masszázsolajak
A paraffin olajakkal szemben, ezek nem kőolaj származékok, teljesen természetesek és csakis növényi összetevőkből állnak, ezért a bőrt a legkisebb mértékben sem irritálják.
- Ápolja és selymesebbé teszi a bőrt
- Nem allergizál
- Hidratál
- Segít megőrizni a bőr feszességét és puhaságát
- Megelőzi a bőrszárazságot
A növényi olajak 10 C alatt csomósodnak és kicsit zavarosak lesznek, de ez egy abszolút visszafordítható folyamat. Szobahőmérsékleten újból folyékony lesz, már a testhőmérséklettől is folyékonyra olvadnak.
Alapanyagoktól függetlenül más kategóriákat is felállíthatunk, mint például az illat vagy vannak egészen speciális, kifejezetetten speciális masszázsokhoz tartozó olajak:
- Jóni masszázsolaj: a jóni egy szanszkrit eredetű szó, ami a nő nemi szervet jelenti, a jóni masszázsolaj az érzékiség olaja. Használható az intim testrész fertőzésének megelőzése érdekében, szexuális önismeretre és a szexuális ingerek fokozására. Hetente 3-4-szer kell vele bekenni a jónit és az indiai kultúrkörben úgy tartják, hogy ez energetizálja az alső két csakrát (gyökércsakra és szexcsakra), fertőtlenít és növeli a szexuális vágyat. A népszerű jóni masszázsnak is a jóni masszázsolaj az alapja. A jóni masszázs olaj afrodiziákum hatású, fokozza a vágyat és egy szexuális együttléthez is használható. Alapanyagai a jojobaolaj, az argánfaolaj, a rózsafa-, levendula- és a ylang-ylang illóolajok.
- Jáde masszázsolajak: alapja a szőlőmag és kukoricacsíra, melyek együtt lassítják a bőr öregedését. Könnyen felszívódó masszázsolaj fajta, mely előnyös száraz bőrre, mivel csökkenti annak szárazságát.
- Lingam masszázsolaj: a férfiasság masszázsolaja, mely szintén az indiai kultúrkörből származik. Szanszkrit nyelven a lingem jelentése: fénybot, fényoszlop, lótuszkard. Hasonlóan a jóni masszázsolajokhoz a nemi szervet (jelent esetben a férfi hímvesszőt) kell vele bekenni hetente 3-4-szer, hogy fertőtlenítse azt és szexuális előjátékként is használható, növelve a férfiörömöket.
Masszázsolaj alapanyagok
Véletlenszerű gyógynövényolaj kiválasztása nem fogja a megfelelő relaxáló hatást elérni - mivel nem minden típusú olaj működik minden típusú masszázshoz. Ezért próbálunk segíteni a megfelelő masszázs olaj kiválasztásában.
1. Olívaolaj
Az olívaolajat általában könnyebb masszázsokhoz, például egy svéd masszázshoz használják. Nehéz olaj, lassan szívódik fel a bőrbe. Ez az oka annak, hogy széles körben alkalmazzák olyan masszázsoknál, amelyek ismétlődő mozdulatokkal jár. Ez az olaj évezredek óta része a mediterrán kultúrának, az istenek imádására használták, konyhájukban és gyógyszereikben, valamint egyéb terápiás célokra.
- Egereken végzett tanulmány azt találta, hogy az olívaolaj a helyes módon masszírozva csökkenti az oxidatív stresszt, mivel csökkenti a bőr károsodásait. [1]
- Olívaolajjal történő masszázs csökkenti az izomfáradtságot, enyhíti az izomfájdalmakat és megakadályozza a sportsérüléseket.
- Az olívaolaj fokozza a kimerült izmok vérátáramlását és gyorsabban eltávolítja a tejsavat, ami az izmok gyorsabb felépülését eredményezi.[2]
2. Kókuszolaj
Sokan azt gondolják, hogy a kókuszolaj sűrű és zsíros, ám éppen ellenkezőleg. Könnyű és nem zsíros, és gyorsan felszívódik a bőrbe. Közepes láncú triglicerideket tartalmaz, és ezért jó azokhoz a masszázsokhoz, amelyek rövidebb mozdulatokat igényelnek. A kókuszdió olajat főként nehéz masszázsokban, például mélyszöveti, prenatális és Shiatsu masszázsokban, illetve reflexológiában használják. A frakcionált kókuszolaj (más néven szűz kókuszolaj) a legjobb a masszázshoz, mivel számos előnye van.
- Közepes láncú zsírsavakat tartalmaz, ami elég stabil. Masszázs után felszívódik a bőrébe. [3]
- Nem engedi, hogy a nedvesség kiszivárogjon a bőréből. Mivel stabil olaj, tele van telített zsírokkal, amelyek megakadályozzák a kiszáradást és a bőrt hidratálva tartják. Különösen előnyös az enyhe vagy közepes mértékű xerózis kezelésében. [4]
- A kókuszdióolaj antioxidáns és antibakteriális tulajdonságokkal rendelkezik. Ezenkívül regenerálja a bőr külső részét és megakadályozza az öregedés jeleit.
- Jó hordozóolaj (vagyis illóolajokat adhat hozzá).
3. Mandulaolaj
Ezt a lágy és édes illatú, halványsárga olajat széles körben használják a masszőrök. Az édes mandulaolaj kissé zsíros, ami lehetővé teszi a kezek megfelelő csúszását a bőrön. Nem nehéz olaj, és gyorsan felszívódik a bőrén, minden bőrtípusra alkalmas, és általában nem irritálja a bőrt.
- A bőrön nagyon gyengéd és kímélő - olyannyira, hogy a csecsemők bőrén is használható. Gyulladásgátló tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhíti a viszketést és a kiütéseket, különösen olyan esetekben, mint dermatitis, ekcéma és psoriasis. [5]
- Megakadályozza az UV sugárzásnak kitett bőrkárosodásokat. [6] Így megakadályozza a barnulást és a napkárosodást.
- A sclerosisban szenvedő betegekkel végzett tanulmány megállapította, hogy az édes mandulaolajjal történő masszázs csökkentheti az izomfájdalmat. [7]
4. Avokádó olaj
Ezt a mély zöld olajat avokádóból sajtolják hidegen, és elég nehéz. A masszázs előtt valamilyen könnyebb olajjal keverik össze. Ez az olaj természetes latexet tartalmaz, ezért ne használja, ha allergiás a latexre.
- Az avokádóolaj olyan alapvető vitaminok és tápanyagok raktára, mint a linolsav, az olajsav, a linolénsav, a béta-karotin, a béta-szitoszterin, a lecitin, valamint az A, C, D és E vitaminok. Az avokádó olaj olyan tulajdonságokkal rendelkezik, amelyek megóvják a bőrt a ráncoktól, striáktól és az olyan bőrbetegségektől, mint a pikkelysömör (psoriasis). Egy patkányokkal végzett vizsgálat szerint fokozza a bőr regenerálódását. [8]
- Egy másik, patkányokon végzett tanulmány megállapította, hogy az avokádóolaj helyi alkalmazása fokozza a kollagén szintézisét, így javíthatja a bőr rugalmasságát, és puhává és rugalmasságá teheti. [9]
5. Jojoba olaj
Noha olajnak nevezik, a jojobaolaj valójában nem olaj. Ez egy olyan típusú viasz, amelyet a jojoba növény magjából vonnak ki. Habár nem zsíros és nem szennyezi a lepedőit, antibakteriális tulajdonságokkal rendelkezik. Általában hátmasszázshoz használják, mivel azt állítják, hogy jó a háti pattanások kezelésére. A bőrön gyorsan felszívódik, ezért folyamtos kenést igényel.
- Gyógyítja az ekcéma, seborrhoeás dermatitisz, pattanások és akut dermatitis miatt károsodott bőr felső rétegét. Ennek oka az, hogy a jojobaolaj gazdag viasz-észterben és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik. [10]
- A jojobaolajnak öregedésgátló hatása is van a bőrére nézve.
- A jojobaolaj kiváló választás az aromaterápiás masszázsokhoz, mivel könnyen összekeverhető gyógynövényekkel és illóolajokkal. Ezenkívül nem irritálja a bőrt, ezért kedvelik a gyógymasszázsoknál a gyógyfürdőkben.
6. Szőlőolaj
A szőlőolaj könnyű és selymesnek érzi tőle a bőrét. Bármely más masszázsolajhoz viszonyítva, ez az olaj különösen kellemes érzetet kölcsönöz a bőrének és az fényes lesz tőle. A szőlő olaj szagtalan vagy nagyon minimális illattal rendelkezik, ezért kiváló választás egy relaxáló masszázshoz. Azonban a lepedőn foltot hagyhat.
- A szőlőmagolaj resveratrolot tartalmaz. Helyileg alkalmazva a resveratrol antimikrobiális tulajdonságokkal rendelkezik. Megakadályozza a patogének, például a Staphylococcus aureus, a Pseudomonas aeruginosa és az Enterococcus faecalis növekedését. [11]
- E-vitaminnal, linolsavval és fenolvegyületekkel van töltve, amelyek segítenek megőrizni a bőr egészségi állapotát és megakadályozzák a gyulladásokat. [12]
- A szőlőolaj tökéletes hordozóolaj. Összekeverhet vele illóolajokat és egyéb gyógynövényeket.
7. Napraforgó olaj
Ezt a könnyű olajat főzéshez és masszázshoz egyaránt használják. A napraforgóolaj gyorsan avassá válik, ezért jobb, ha kis mennyiségben vásárolja meg, és hűvös, száraz helyen tárolja. Egy vagy két E-vitamin kapszula olajba történő keverése javíthtja az annak szavatosságát.
- A napraforgóolaj szépíti a bőr felszínét azáltal, hogy fokozza a nedvességtartalmát. [13]
- A bőr masszírozása napraforgóolajjal javítja a bőr regenerálóképességét, így öregedésgátló hatása lehet a bőrére.
- A napraforgóolaj esszenciális zsírsavakat tartalmaz, amelyek fiatalítják a bőrt. A rendszeres napraforgómag olajos masszázs
ragyogó bőrt biztosít.
8. Argán olaj
A tiszta arganolajat gyógyfürdőkben használják a testmasszázshoz. Az argánolajjal végzett masszázst általában egy relaxáló forró fürdő után végzik. Az argánolaj könnyű és nem zsíros, azonnal lágyítja a bőrt.
- Az argán olaj javítja a bőr rugalmasságát és csökkenti az öregedés jeleit. [14]
- Megőrzi és fokozza a bőrének hidratáltságát, továbbá növeli a bőr vízmegtartó képességét. Ez megakadályozhatja a kiszáradást, a bőrét ragyogóvá és egészségessé teszi. [15]
- Állítólag az arganolajjal végzett mélyszöveti masszázs ellazítja a fájó izmokat, enyhíti a duzzanatot és az ízületi fájdalmakat. Erre azonban nincs tudományos bizonyíték.
9. Földimogyoró olaj
A földimogyoró olajat gyógyfürdőkben is használják masszázshoz. Néhány ember azonban allergiás lehet erre, ezért fontos az olaj használata előtti teszt elvégzése. Általában felmelegítik a földimogyoró olajat, majd az egész testen alkalmazzák. Enyhíti az izom- és szöveti fájdalmakat, és megnyugtatja a fájó ízületeket.
- A földimogyoró olaj hidratáló hatással van a bőrre anélkül, hogy növelné a transzepidermális vízvesztést. [16]
- Anekdotikus bizonyítékok vannak arra, hogy a földimogyoró-olaj táplálja a bőrt, energiát ad a testének, és enyhíti az izom- és ízületi fájdalmakat, ha rendszeresen használja.
- Tápláló és enyhe aromájának köszönhetően a földimogyoró-olajat főként aromaterápiás masszázsokhoz használják, amely fiatalító és pihentető.
10. Szezám olaj
Ezt az olajat nagyrabecsülik az ajurvédában. Úgy gondolják, hogy a szezámmag olajjal végzett masszázs erősíti a testet, az izmokat, inakat és szalagokat. Sűrű olaj, és a bőrét zsíros, olajos érzéssel látja el.
- A szezám olaj a tajvani gyógyászat szerves része, ahol főként az ízületek gyulladásos fájdalmainak enyhítésére használják. [17]
- Az ultraibolya sugárzás károsítja a bőrt. Barnulás, ráncok, napfoltok - ezek a napkárosodás jelei, és öregítik a bőrt. A szezámolajjal történő masszázs segít csökkenteni az UV expozíció által okozott bőrkárosodásokat. [18]
- Az ajurvedában a szamámaolajat használják az Abhyanga masszázshoz, amely technika magában foglalja az olaj melegítését, majd gyógynövényekkel való összekeverését.
11. Shea vaj
A shea vajat az Afrikában őshonos shea fa magjából nyerik. A sheavaj a magok zsírja. Szobahőmérsékleten szilárd és vajszerűnek tűnik. Nagyon nehéz, zsírosnak érzi tőle a bőrét. Ennélfogva a gyógyfürdők keverik más olajokkal, mielőtt masszázsra használnák. A sheavaj természetes latexet tartalmaz, ezért kerülje annak használatát, ha latex allergiája van.
- A sheavaj gyulladásgátló vegyületeket, például tokoferolokat, szterineket, fenolokat és triterpeneket tartalmaz. Így erős antioxidáns tulajdonságokkal rendelkezik. Ez az oka annak, hogy a sheavaj rendkívül népszerű a szépségiparban, krémekben és a masszázskezelésekben. [19]
12. Barackmag-olaj
A barackolajat a gyümölcs keserű magjából vonják ki, ezért keserű barackmag olajnak is nevezik. Állaga hasonló a mandulaolajhoz, gazdag E-vitaminban. Hosszabb ideig használható, mint bármely más masszázsolaj, annak ellenére, hogy könnyen felszívódik a bőrbe. Leginkább aromaterápiás masszázsokhoz (svéd masszázs) használják.
- A keserű barackolajat a hagyományos orvoslásban használják bőrbetegségek kezelésére. Hidratálja, táplálja a bőrt, és megakadályozza a kiszáradást. Hasznos masszázsolajnak tekintik a psoriasis kezelésére. [20]
- Az olajnak lágy állaga van és gyorsan felszívódik. Puhító tulajdonságai miatt megtartja a bőr hidratáltságát, feszesnek, teltnek és egészségesnek tűnik. [21]
13. Gránátalma olaj
A gránátalmamag olaj kellemes illatú, realxáló és fiatalító masszázsoknál használható. Gazdag E-vitaminban és fitoszterolokban, segít megtartani a bőrt szép és hidratált állapotban. Rendkívül könnyű, nem teszi a bőrt zsírossá, ezért a legmegfelelőbb a mély masszázsokhoz.
- A gránátalma-olajat főként gyulladásgátló és antioxidáns tulajdonságai miatt használják. Egy tanulmány szerint a test masszírozása gránátalma-olaj és Croton Lechleri gyanta kivonattal javítotja a bőr rugalmasságát, textúráját és hidratációs szintjét. [22]
14. Búzacsíra olaj
A búzacsíra kiváló masszázs olaj. Gazdag A-, D- és E-vitaminban, és rendkívül tápláló, ha a bőrön alkalmazzák. Természetes tartósítószer, segít csökkenteni a káros szabad gyökök bőrre gyakorolt hatását, és elősegíti a bőr regenerálódását.
- A búzacsíraolaj különösen előnyös a száraz és öregedő bőrre.
- Megtartja a bőr simaságát és elősegíti annak gyógyulását. Javítja a bőr hidratációs szintjét, teltté és egészségesebbé téve a bőrt.
- A bőrbe masszírozva elősegíti az izom- és nyirokműködést.
- Ezenkívül elősegíti a hegszövet gyógyulását és a striák megjelenésének minimalizálását. [23]
15. Kukui dióolaj
Ezt az olajat királyok masszírozásához használták. Vitaminokban és tápanyagokban gazdag, Hawaiin és a Fülöp-szigeteken nagy jelentőséget tulajdonítanak neki a bőr egészségének megőrzésében. A hidegen sajtolt Kukui dióolajat széles körben használják a testmasszázsokhoz.
- A Hawaii eredetű, hidegen sajtolt olajat főleg csecsemők masszírozására használják a bőrük védelme érdekében. Kiváló bőrpuhító, amely hidratálja a bőrt és megakadályozza a kiszáradást. Lipideket (telített és telítetlen zsírsavak keverékét) tartalmazza, amelyek javítják a bőr megjelenését és megakadályozzák a bőr transzepidermális vízvesztését. [24]
- Ha repedt és égett a bőre, a Kukui dióolajjal történő masszázs azonnali megkönnyebbülést jelent.
16. borágóolaj
Ez egy újabb olaj, amely mélyen behatol a bőrbe, stimulálja és regenerálja azt. Nagyon hatékony lehet a psoriasis (pikkelysömör) és ekcéma esetén.
17. ricinusolaj
A ricinusolaj egy ragacsos és nehéz olaj, amely nagyon jól használható a hegesedés során és a méreganyagok eltávolításánál. Tapaszokban is használatos.
Az otthoni masszázs technikája
Bár a legjobb, ha az olajos masszázst masszőrrel végezteti, a masszázs akkor is nagyon hatékony lehet, ha otthon, magának végzi. Megtanulhatja a technikákat és masszírozhatja partnerét a fiatalító olajokkal, amit a következőképpen tehet meg:
- Először is, az olaj legyen forró, de ügyeljen arra, hogy ne legyen túl forró.
- Ezután mártsa az ujjhegyeit az olajba, és enyhén kenje az egész testre.
- Hagyja, hogy az olaj egy ideig - kb. 5 perc alatt - felszívódjon a bőrön.
- Ezután ujjaival és kezével kezdje el masszírozni az egész testet.
- Használjon körkörös masszázs mozdulatokat a fejen és az ízületeken, valamint a lábak, a hát, a mellkas és a has tájékán.
- Az érzékeny területeken, például a szívnél vagy a gyomornál, alkalmazzon enyhe nyomást.
- Minden alkalommal, amikor idegvégződések környékén masszíroz - például a tenyér és a lábszár - használjon több olajat, és töltsön ott több időt.
- Miután a teljes testet megmasszírozta, 10-15 percet hagyja az olajat hatni.
- Ezután üljön be a fürdőkádba, vagy vegyen egy forró zuhanyt.
Masszázsolaj házilag
Házilag is készíthetőek masszázs olajak. Ezekhez szükséges egy bázis masszázsolaj és ezt szokták ízlés szerint különböző illóolajakkal illatosítani.
Miután eldöntötte, melyik hordozóolaj felel meg legjobban az igényeinek, döntse el, milyen masszázst szeretne. Íme három masszázsolaj recept, amelyek mindegyike különböző előnyökkel jár:
Stresszoldó masszázsolaj recept
Használja egy hosszú nap után, hogy csökkentse a stresszt, elősegítse a relaxációt és az általános jólétet.
- 1-2 csepp édes narancs illóolaj
- 12–14 csepp levendula illóolaj
- 6-7 csepp valerian illóolaj
- 3-4 csepp szantálfa illóolaj
- 2-3 csepp rózsa-muskátli illóolaj
- 1 csésze édes mandulaolaj
Fájdalomcsillapító masszázsolaj recept
Használja az izomfájdalom és a feszültség csökkentésére. Krónikus fájdalom, megfázás vagy influenza leküzdésére is alkalmazható.
- 2-3 csepp bergamott illóolaj
- 10–12 csepp levendula illóolaj
- 8-9 csepp mirha illóolaj
- 4-5 csepp római kamilla
- 1 csésze jojobaolaj
Energizáló masszázsolaj recept
Használja ezt az olajat, ha felfrissülést, nyugalmat és érzelmi kiegyensúlyozottság érzését szeretné átélni. Növelheti az érzékenységet és fokozhatja a libidót.
- 2-3 csepp zsálya illóolaj
- 2-3 csepp jázmin illóolaj
- 12–14 csepp bergamott illóolaj
- 2-3 ylang ylang illóolaj
- 2-3 csepp grapefruit illóolaj
- 1 csésze kókuszdió olaj
Gyakroi kérdések
Milyen szempontokat kell figyelembe venni a masszázsolaj választása előtt?
- Ellenőrizze a tisztaságot: válasszon tiszta olajat! A masszázsolajok nem tartalmazhatnak adalékokat és tartósítószereket, mivel ezek csökkenthetik az olaj előnyeit. A tiszta olajok könnyebbek és kevésbé zsírosak.
- Ellenőrizze a viszkozitást: az olajnak könnyen kell csúsznia a bőrén. Nem szabad ragacsosnak és zsírosnak lennie. A masszázsolajoknak lehetővé kell tenniük a kéz könnyű mozgását a bőrön.
- Ellenőrizze az illatát: kerülje az erős szagú olajok használatát. A masszázsolajok általában könnyű és kellemes aromával rendelkeznek, ezért válasszon ennek megfelelően.
- Ezenkívül végezzen tesztet az olajjal, mielőtt masszázsra használná, hogy ellenőrizze az allergiás reakciókat.
- Úgy válasszon olajat, hogy az a masszázs céljaival összhangban legyen és élvezze annak előnyeit. Hozzáadhat illóolajokat és gyógynövényeket is a jobb hatás érdekében.
Hogyan válasszuk ki a masszázsolajat a masszázs célja szerint?
Megkülönböztethetjük a bázis masszázsolajba kevert aromákat aszerint, hogy milyen céllal tervezzük a masszázst. Ez lehet stresszoldás, erotikus masszázs vagy akár sport masszázs is.
Ha a masszázs célja a relaxálás és a stresszoldás akkor az olajba tegyünk az alábbiakból pár cseppet: levendula, narancs aroma, citromfű olaj vagy éppen a mandarin.
Ha izomfeszültség áll fent, akkor célszerű izomlazító keveréket alkalmazni olyan összetevőkkel, mint a rozmaringolaj vagy a borsmenta.
Ha a masszázzsal a célunk a felfrissülés akkor a fenyőfaolaj lesz a megfelelő alapanyag a keverékünkbe. Előjátékhoz, vágyfokozás céljából is szoktak virágokat keverni a masszázsolajba, férfiaknál inkább ánizts, míg a nők a jázmint kedvelik jobban.
Néhány olaj nem kompatibilis az intim területekkel, így ha tudjuk, hogy forrósodni fog a hangulat és szeretkezés lesz a masszázs vége akkor használjunk kettő az egyben masszázs olajat és sikosítót, így a kellemes végkifejletnek is hódolhatunk majd.
A masszázsolajok története a különböző kultúrákban
Számos kultúrkörben használtakl masszázsolajakat és illóolajakat. A perzsa, arab kultúrában lakomák végeztével mirhával illatosított füzérekkel távoztak, testüket rendszeresen illóolajokkal kenték. A fő beszállítója ennek a kultúrkörnek Babilónia volt, míg a népszerű illatos növényeik a rózsa, mirha, szantál, ciprus és a fenyő.
Az egyiptomi és zsidó kultúrkörben is használtak illóolajakat és masszázsolajakat, a gazdagabbak mirhát, cédrust, míg a szegényebbek inkább szantált, kakukkfüvet és fahéjat.
A kínai és indiai kultúrában volt legnagyobb hagyománya a masszázsnak, itt az egyik legfontosabb gyógymódnak tartották melyet illóolajokkal és masszázsolajakkal végeztek. A görög és római kultúrában is előszeretettel használtak masszázsolajakat, mivel előszeretettel merítettek más népektől többek között az egyiptomiaktól. Claudiius császár például előszeretettel masszíroztatta magát, különböző betegségeire gyógymódul.
Mi az a masszázsolaj allergia?
Igen,létezik ilyen. A paraffin tartalmú masszázsolajak válthatnak ki egyesekben (az emberek kevesebb, mint 5%-ában) allergén reakciókat, de nem jellemző. A növényi alapú masszázsolajak viszont még a különösen érzékeny bőrűek számára is nagy biztonsággal használhatóak, általában semminemű problémát nem okozhatnak.
Masszázsolaj receptek, avagy mit adhatunk hozzá az olajhoz?
Ezekhez az alap olajokhoz adjuk az alábbi összetevőket a különböző masszázsolaj hatások elérése érdekében:
Rozmaringolajas masszázs olaj: serkenti a vérellárást, javítja a bőranyagcserét, eltávolítja az elhalt hámsejteket és hatására a salakanyagok is távoznak.
A grapefruit és citrom olajos maszsázsolajok tisztító és méregtelenítő hatással bírnak.
Ha fahéj olajat adunk a masszázsolajhoz akkor az fokozza a keringést és állítólag zsírégető hatással is rendelkezni fog, akárcsak a chili hozzáadásával nyert masszázsolajak.
A homoktövis olajból készült keverékek erősítik a kötőszövetet, míg a levendula olajból készült masszázsolajak az előző pontban emíltett stresszoldó hatáson túl, tisztít és szabályozza afaggyútermelést.
Milyen masszázsolajat válasszunk a narancsbőrre?
A nők réme a cellulitisz és minden praktikát bevetnek a narancsbőr ellen. Számos gyógynövény hatásos cellulitisz ellen. A cellulitisz és a narancsbőr nem teljesen ugyanaz. A cellulitisz a laza közőszövetben létrejövő gyulladás, míg a narancsbőr egy enyhébb betegség, egy esztétikai probléma. A bőrben lerakodott salakanyagok okozzák a narancsbőrt, melyek magukhoz vonzzák a vizet és gömböcskéket alkotnak. Kvázi a cellulitisz előszobája a narancsbőr. Számos masszázsolaj megoldást kínál mindkét problémára, főleg az olyan masszázsolajak, melyek antibakteriális hatásúak, eltávolítják a salakanyagot, erősítik a kötőszövetet és leradírozzák a bőrt.
Narancsbőr elleni, hatásos a homoktövis, a grapefruit és a citromfűből készült masszázs készítmények.
Milyen kiegészítőkkel dobható fel a masszázs?
Számos példa van, hogy mivel lehet egy meghitt masszázst feldobni. A masszázsélményt fokozni lehet masszázsolajakkal, szexi fehérneművel, gyertyákkal, akár illatos gyertyákkal és mécsesekkel illetve füstölőkkel. A félhomály és a hangulatos fények szintén javítani tudják a masszázs okozta ellazulást és stresszoldó élményt. A kellemes, lágy zenéről se feletkezzünk meg!
Hol kapható masszázsolaj?
Számos webes a fizikai áruház polcain megtalálhatók ezek a termékek, de masszázsolaj rendelés előtt jól nézzük meg az összetevőket. A masszázsolaj ára nem mindig tükrözi a használati értékét, de az olcsóbb olajok nem minden esetben jók és egészségesek. Érdemes szétnézni a drogériákban - mint dm, müller, rossmann - vagy a nagy bevásárlóközpontokban, mint a tesco. Ha valami egzotikusabb, ritkább és egészségesebb terméket (például ehető, vágyfokozó, melegítő hatású vagy bio masszázsolaj) keresünk, akkor interneten érdemes keresgélni.
Gyártók
Joy Drops · Pjur Med · Durex · Bijoux Indiscrets · Magoon · JoyDivision · HOT · Cobeco Pharma · LELO · Ruf · Orion · You2Toys · Shunga · Yamuna · GymBeam · Intt Cosmetics · Sara Beauty Spa · MERU SportCare